UUDISED

Eesti Vabariigi president tunnustas 60 aastat apteegile pühendunud Aime Tolgat
2024-02-08
  Eesti Vabariigi president Alar Karis tunnustas iseseisvuspäeva eel riiklike teenetemärkidega inimesi, kes on oma igapäevase tööga aidanud kaasa Eesti ühiskonna hoolivuse, märkamise ja kaitstuse suurendamisele. Sel aastal on auhindade saajate seas Kohtla-Järve Benu apteegi juhataja, proviisor Aime Tolga, kes tähistab oma 60. tööaastat samas ametis.  
Uuring: piiriülest digiretsepti kasutavad peamiselt Soomes tööl käivad inimesed
2023-12-13
Eesti Akadeemilise Farmaatsia Selts ja Benu apteek annavad igal aastal välja sotsiaalfarmaatsia või sellega seotud valdkonna uurimistöö stipendiumi. Tänavu pälvisid stipendiumi kaks proviisoriõppe üliõpilast: Martin Kiik uurimistöö „Eestis välja kirjutatud piiriülese digiretsepti alusel Soome apteekidest väljastatud ravimite registripõhine uuring” (juhendajad PhD Daisy Volmer ja MSc Reelika Jõgi) eest ja Sabrina Maharile uurimistöö „Kõrge ja mõõduka riskiga potsentsiaalselt sobimatute ravimite esinemise hindamine hulgiravimikasutajatest hooldekodu patsientide raviskeemides” (juhendaja PhD Daisy Volmer) eest.         
Testimisele minev iseteenindusautomaat võib lahendada valveapteekide puuduse
2023-03-29
Kaubandust automatiseeriva ja digitaliseeriva Eesti idufirma väljatöötatud ainulaadset apteegi iseteenindusautomaati hakkavad esimesena testima Rapla elanikud. Vajalike regulatiivsete muudatuste järel võib saada  iseteeninduslike apteekidega lahendada valveapteekide puuduse probleemi. 
Uuring: BENU on parima teenindusega apteegikett Eestis
2023-01-26
Uuringufirma Dive kuuendat aastat läbiviidud testostude põhjal oli 2022. aastal Eesti parima teenindustasemega apteegikett BENU.   
Tamro Baltics juht Leon Jankelevitsh alustab tööd Euroopa juhtiva ravimimüüja juhatuses
2023-01-13
Euroopa juhtiv ravimite hulgimüüja, apteekide operaator ja farmaatsiateenuste pakkuja PHOENIX grupp valis kontserni juhatuse uueks liikmeks Tamro Balticsi tegevjuhi Leon Jankelevitshi, kes on juhtinud aastaid ettevõte Baltikumi äri. Tegemist on grupi juhatuses uue positsiooniga.    
Uuringud kinnitavad: eakatel tuleb regulaarselt hinnata ravimite kasutamist ning oluline on tõhus infovahetus tervishoiutöötajate vahel
2022-12-15
Ravimite kasutamist üle 65-aastastel patsientidel käsitlenud uuringust selgub, et üle poole tuvastatud ravimite koos- ja kõrvaltoimetest olid seotud kõrge riskiga potentsiaalselt sobimatute ravimite kasutamisega. Eakate ja teiste elanikkonnarühmade ravimialast nõustamist apteegis toetavad apteekri töölauale integreeritud erinevad otsustustoed.  
Apteekrite algatusel saab jõulukuul Lastefondi toetada
2022-12-06
Detsembris on kõigis Benu apteekides võimalik oma ostuga anda panus Kliinikumi Lastefondi toetamiseks. “Lihtne 5 aidata” on apteekritelt tulnud idee koguda jõulukuul annetusi Lastefondile, mis toetab raskelt haigeid lapsi ja nende peresid. Heategevuskampaania „Lihtne 5 aidata“ raames saab igaüks anda oma panuse lisades apteegiostule 1 kuni 5 euro suuruse annetuse, mis läheb Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetuseks. Benu apteegi frantsiisijuhi Rainer Kaseväli sõnul on apteekide pere Lastefondi tänuväärsele tööle aastaid kaasa elanud ning tänavu on soov fondi toetuseks oma panus anda. „Tervis on inimese kallim vara ning meil on väga hea meel kui saame üheskoos Lastefondiga ulatada abikäe neile lastele, kes peavad võitlema haruldase ja raske haigusega. Lastefond on aastakümneid aidanud eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid ning meil on väga hea meel klientide kaasamisega nende tegemistele hoogu anda. Igaühe panus oluline ning üheskoos tegutsedes kasvab väike abi suureks,“ julgustab Kaseväli kõiki Lastefondi abistamisega ühinema. Benu apteekides kogutakse Lastefondi jaoks annetusi kogu detsembrikuu vältel ning üle Eesti paiknevates apteekides ja veebiapteegis tehtud annetuse kogusumma antakse fondile üle jaanuari alguses. hima apteegi leiab: www.benu.ee.
Tamro Eesti omanik viis läbi ettevõtte ajaloo suurima laienemise
2022-11-03
Tamro Eesti emaettevõte PHOENIX Group omandas osa ravimite hulgi- ja jaemüügi ettevõte McKesson Euroopa äridest, kindlustades seeläbi Euroopa suurima ravimite hulgi- ja jaemüüja positsiooni. Tehingu lõpetamine toimus 31. oktoobril pärast erinevate riikide konkurentsiametite heakskiitu.
Tamro Baltics annetab Ukraina sõjaohvritele 100 000 euro eest ravimeid ja meditsiinitooteid
2022-03-09
Tamro Baltics aitab kaasa Ukraina sõjategevuses kannatada saanud inimeste ravile ja paranemisele. “Esimesed saadetised ravimitega on juba arvatavasti jõudnud sihtkohta,” avaldas Tamro Eesti tegevjuht Tanel Kuusmann lootust.  
Uued võimalused professionaalseks arenguks koos TamroLearniga!
2021-08-17
Veebikoolitusest ja -teenustest on saanud meie igapäevaelu lahutamatu osa ning uusi teadmisi saab kiiresti ja lihtsalt omandada just endale sobival ajal ja kohas. Seetõttu on Tamro Baltics turule toonud uue uuendusliku digitaalse lahenduse tervishoiutöötajate professionaalseks arendamiseks – koolitusplatvormi TamroLearn.
Uus BENU veebiapteek ühendab ravimiretseptide pikendamise ja kojutellimise võimalused
2021-02-08
BENU apteegi frantsiisipidaja Nordic Pharmacy avas uue veebiapteegi, mis pakub nii käsimüügi- kui ka retseptiravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Koostöös Minudoci platvormiga on võimalik Benu veebiapteegi kaudu pikendada aegunud ravimiretsepte ning ravimid seerel koju tellida.     
Uuring: COVID-19 pandeemia tõi apteekrid tervishoiu eesliinile
2020-12-11
  Eesti apteekide ja apteekrite tegevuse anlüüsist kriisiolukorras Covid-19 pandeemia näitel selgub, et apteekide töö kujunes esmatasandi tervishoius oluliseks teenuse osutajaks ning riiklikult kehtestatud piiranguid ravimite väljakirjutamisele ja väljastamisele olid asjakohased.    
Kombineeri töötajatele tervislik kingitus Tamro vitamiinipaketist
2020-11-25
Oled otsimas töötajatele kingitust, mis aitaks panustada nende tervisesse ning sobiks üleandmiseks nii sünnipäevadel, jõuludel kui muudel tähtpäevadel? Parim kink on tugev tervis! Sellest lähtuvalt oleme nüüd kokku pannud vitamiinipaketi, milles olevate toodete põhjal saad kingiks kombineerida just teie ettevõtte jaoks sobiva tervisetoodete valiku. Kindel on see, et vitamiinipaketi kingikott aitab hoida teie töötajate tervise tugeva ja meele rõõmsana bi kogu aasta.
Proviisoritudengid hakkavad võistlema teadusstipendiumile
2020-10-14
Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilastele kuulutati välja konkurss sotsiaalfarmaatsia uurimistööde ja teadustegevuse stipendiumile, mida annavad välja Benu Apteek ja Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts.
Benu apteek sai uue frantsiisijuhi
2020-09-08
Benu apteeki alates 2013. aastast juhtinud Kaidi Kelt lahkub ettevõttest ning tema töö võtab alates homsest üle seni Benu apteegis jaeoperatsioonide juhina töötanud Rainer Kaseli.
Suvi tõstis retseptiravimite distantsilt pikendamise populaarsust
2020-08-19
Suvine puhkuste periood on kasvatanud nõudlust arsti juurde minekuta retseptide pikendamise vastu ning igal kuul pikendatakse distantsilt juba ligi tuhat retsepti. Valitud apteekides ja internetis retseptide pikendamise imalus algas aasta aega tagasi.
Uuenenud Narva linnuse külastamisel saab end kaitsta näomaskiga
2020-07-14
Taasavatud Narva linnus meelitab oma uuenenud väljapanekuga kohale suurel hulgal huvilisi nii Eestist kui ka naaberriikidest. Külastajate tervise kaitseks annetas Benu Narva apteek linna peamisele turismiobjektile 2000 kaitsemaski.
Töötajate kaitseks kvaliteetsed kaitsevahendid Tamrost
2020-05-12
Riiklike piiranguid eriolukorra raames hakatakse samm-sammult lõdvendama ning inimesed hakkavad vaikselt tagasi töökohtadele pöörduma.
Apteekri virtuaalnõustamisel küsitakse kõige enam ravimite koostoime kohta
2020-04-23
Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on soovitatav vähendada avalike kohtade, sh apteekide külastamist nii palju kui võimalik. Benu apteekide proviisoritelt saab kiiret ja kvaliteetset konsultatsiooni ka virtuaalselt läbi videokonsultatsiooni platvormi Minudoc.  
Tamro Eesti juhiks sai proviisor Tanel Kuusmann
2020-04-22
Ravimite hulgimüüja Tamro Eesti uueks tegevjuhiks sai proviisor Tanel Kuusmann, kes alates detsembrist oli seda rolli itnud kohuseitjana.  
Benu apteekidesse jõudsid müügile meditsiiniseadmena registreeritud kaitsemaskid
2020-04-16
Benu apteekides üle Eesti on müügil meditsiiniseadmena registreeritud kaitsemaskid ning lähinädalatel on saabumas täiendavad kogused. Lisaks on apteekides müügil ka madalama kaitsetasemega maskid.     
Apteegikaupu saab nüüd osta ka müügiautomaadist
2020-01-06
Benu apteek avas esimese apteegiketina Eestis müügiautomaadid, kust on võimalik osta erinevaid apteegikaupu spetsiaalselt traditsioonilisse apteeki minemata. Praeguseks on avatud viis masinat Tartus ja Tallinnas ning apteegikett plaanib teenust aasta alguses veelgi laiendada.    
Uuest aastast saab ravimiretsepte pikendada paarikümnes apteegis üle Eesti
2020-01-02
Perearstide ja EMOde koormuse vähendamiseks alustatud ravimiretseptide apteegis pikendamise pilootprojekt lõppes edukalt ning laieneb see võimalus 19 apteeki üle Eesti. Patsientidele tähendab see võimalust saada ravimid kätte ka väljaspool tavapärast arstide tööaega, sh ka riigihade ajal.  
Uuring: proviisorid võiksid patsientidele pakkuda uudset nõustamise teenust
2019-12-19
Vajadus kasutada mitmeid ravimeid samaaegselt on tänapäeval väga levinud ning seda eelkõige eakate ja kroonilisi haigusi põdevate patsientide hulgas. Keeruliste raviskeemidega hakkama saamiseks võiksid nõustamisteenust pakkuda ka proviisorid, selgub Tartu Ülikoolis valminud proviisorppe uurimistööst.    
Apteegis pikendatakse enim vererõhu- ja veresuhkruravimite retsepte
2019-08-05
Juunis alanud pilootprojekt näitab, et kõige sagedamini pikendavad apteegi külastajad e-teeninduses kõrgvererõhu ja diabeedi ravimite, aga ka migreenirohtude ja rasestumisvastaste vahendite retsepte. 
PERHi apteek tegi taas uksed lahti
2019-07-19
Täna varahommikul alustas Põhja-Eesti Regionaalhaigla fuajees tegutsemist Benu Apteek, olles pinnalt lahkumast keeldunud eelmise rentniku väljakolimist oodanud 21 kuud. Nn PERHi apteegi ravimisortiment on koostatud haigla patsientide vajadusi silmas pidades.   
Retsepte saab nüüd pikendada apteegis
2019-06-11
Benu apteek alustab pilootprojekti, mis annab apteegikülastajatele võimaluse pikendada märkamatult lõppenud retsepte apteegist lahkumata. Riigikontrolli auditi järgi on enam kui pooled EMO külastused asjatud ning üheks sagedaseks hjuseks just retseptide pikendamine.
Üle 10 000 trennilapse saab oma spordiklubile Benu esmaabikohvri
2019-05-22
Laste- ja noortespordi edendamise konkursile “Sajaga spordi eest” laekus ligi 460 sooviavaldust, mille seas oli treeninggruppe igast Eesti maakonnast ja rohkem kui 30 spordialalt. Väljavalituks osutunud sajas spordiklubis käib trennis 10 435 last ja noort.    
Virtuaalapteegi austajad - Eestis elavad välismaalased ja välismaal elavad eestlased
2019-05-08
Kuigi innovatiivne virtuaalapteek on mõeldud kõigile apteegikülastajatele, kes soovivad suuremat privaatsust ja väiksemat jalavaeva, on kaugnõustamise leidnud endale austajad nii Eestis elavate välismaalaste kui lismaal elavate eestlaste ol. 
Elva Haiglas avati Benu apteek
2019-04-17
Elva Haiglas avas uksed Benu frantsiisi kasutav partnerapteek, mis pakub piirkonna elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteegi avamine on valmiva tervisekeskuse esimene etapp.    
Apteekri teenust saab kasutada ka kodust lahkumata
2019-03-07
Benu apteek võttis kasutusele videokonsultatsiooni platvormi Minudoc, mis võimaldab inimestel saada kiiret ja kvaliteetset apteekri konsultatsiooni ajal ja kohas, mis kliendile endale ige paremini sobib.    
Erivajadustega lastele pedagoogide leidmiseks kogutakse 10 000 eurot
2018-12-21
Erivajadustega laste vanemaid ühendav MTÜ Eriline Maailm ja Benu apteek algatasid annetuskampaania, et leevendada vene keele oskusega eripedagoogide puudust. Eesmärk on koguda hemalt 10 000 eurot.  
Mustvee elanikele avatud uus apteek pakub laia valikut tervise- ja kosmeetikatooteid
2018-12-20
Mustvees värskelt oma uksed avanud Benu partnerapteek toob kohaliku piirkonna rahvale ravimite ja traditsiooniliste apteegikaupade kõrval ka silmapaistva valiku kosmeetika- ja  kehahooldustooteid. Apteek asub Mustvees Grossi kaupluse hoones.     
65% hooldekodudes elavatest vanuritest saab potentsiaalselt sobimatuid ravimeid
2018-12-19
Ravimite personaalse pakendamise teenust kasutavates Eesti hoolde- ja vanadekodudes elavate eakate ravimikasutamise uuringust selgus, et enam kui pooltel uuritud patsientidest (64,8%) esines raviskeemis vähemalt üks  potentsiaalselt sobimatu ravim. Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi ja Benu apteegi sotsiaalfarmaatsia stipendiumi saanud uurimistööst selgus ka, et 34,3% patsientidest esines potentsiaalne ravimite koostoime, millest 7,4% olid kliiniliselt olulised koostoimed. 
Tallinnast idasuunas väljujatele avati apteek
2018-11-14
Tallinna idapiirile Peterburi teele kerkinud Rimi hüpermarketi majas avas uksed uus Benu apteek, mis annab Tallinnast idasuunas lahkujatele võimaluse ravimid linnast kaasa osta. Siiani pidid linnast lahkujad sõitma apteeki otsima Laagna tee ümbrusesse.  
D-vitamiini kiirtest võitis esimesena vanemaealiste daamide südamed
2018-10-12
D-vitamiini kiirteste kasutavad enim pensioniealised naisterahvad, kõige vähem läheb oma D-vitamiini tasemest teadasaamine korda noortele ja meestele, näitab testide esimese kasutusaasta statistika.      
Laagri uues tervisekeskuses avati apteek
2018-10-01
1. oktoobril avas Laagris uksed  Benu frantsiisi kasutav partnerapteek, mis pakub piirkonna elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteek asub Saue valla vastvalminud Laagri tervisekeskuse hoones.    
Vabatahtliku ravikindlustusega patsiendid hakkavad apteegist kindlustuse kulul retseptiravimeid saama
2018-08-23
Vabatahtliku ravikindlustusega patsiendid saavad nüüdsest vajalikud retseptiravimid apteegist kohe kindlustusfirma kulul kätte, ise esmalt raha välja käimata. Eestis esmakordse e-teenuse töötasid lja Benu apteek ja ERGO kindlustus.
Jõgeval avati uus Benu apteek
2018-06-01
Täna avas Jõgeval oma uksed Benu partnerapteek, mis pakub kohaliku piirkonna rahvale ravimite ja traditsiooniliste apteegikaupade kõrval ka laia valikut abivahendeid. Apteek asub Selveri kaupluse hoones ja on avatud ka dalavahetustel.        
Liival avati saarerahvale uus apteek
2018-05-23
23. mail avas Liival uksed BENU partnerapteek, mis pakub kohalikele elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteek asub vastvalminud Coop kaupluse hoones.   
Pikaleveninud PERHi üüritüli viis naaberapteegi laiendamiseni
2018-05-15
Möödunud aasta sügisel Põhja-Eesti Regionaalhaigla fuajees puhkenud üürivaidluse venimine ja sealse apteegi ajutine sulgemine tõstis naabermajas asuva Benu apteegi populaarsust sedavõrd, et apteek avati nüüd juba laiendatud kujul.  
Hilised patsiendid eelistavad valveapteegi uksetagusele Sikupilli ööapteeki
2018-04-20
Sikupilli keskuses Prisma Peremarketi eeskujul lahtiolekuajad öösse pikendanud apteek tõmbab kliente tõsiasjaga, et ravimeid saab osta tavapäraselt siseruumides, mitte valveapteegi ukse taga naval lmetades.  
Apteekide teenuste hulka lisandus juuste ja peanaha tervise kontroll
2018-04-04
Tervisetehnoloogiaettevõte LabToWellness koostöös BENU Apteegiga arendas välja uudsel tarkvaralahendusel põhineva juuste- ja peanaharaporti, mille laadset ei pakuta terves Skandinaavias.        
Uus apteek pakub Sillamäe elanikele laia valikut tervisetooteid
2018-03-22
22. märtsil avas Sillamäel uksed BENU partnerapteek, mis pakub kohalikele elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteek asub vastvalminud Coop kaupluse hoones.  
Viljandi Tervisekeskuse apteek avas peale remonti uksed
2018-03-20
Viljandi Tervisekeskuses asuv apteek avas täna, pärast kuu aega kestnud remonti, taas uksed. Põhjaliku ümberehituse käigus suurendati teenindussaali ning loodi majasisene otshendus tervisekeskusesse.    
Heategijad annetasid ligi 20 000 eurot vähekindlustatud laste koduapteekidesse
2018-03-16
Kogu Eestit hõlmanud heategevuskampaaniaga “Tee head” koguti kokku üle 3000 apteegitoote, mis jõuavad 360 toimetulekuraskustes perede kodustesse apteekidesse. Seni suurim apteegitoodete annetus aitab tuua leevendust kitsikuses elavate perede laste tervise eest hoolitsemiseks.   
Perearstide mure uurimine viis uurimistöö stipendiumi saamiseni
2017-12-14
Kõrge kolesterooliga kimpus olevate patsientide lihaskaebuste uurimine tõi Tartu Ülikooli farmaatsiatudengile BENU uurimistöö stipendiumi. Proviisoriõppe uurimistöös, mis teostati koostöös sporditeaduste ja füsioteraapia instituudiga, selgitati müomeetria abil, kuidas mõjutab pidev statiinide manustamine patsientide lihaseid.
Grit Šadeiko algatas kampaania vähekindlustatud laste koduapteekide täiendamiseks
2017-12-08
Eesti Maaomavalitsuste Liit kaardistas ligi 600 toimetulekuraskustes pere, kes vajavad abi koduapteegi koostamisel. Heategevusfond Dharma ja Benu Apteek algatasid kampaania, mille kaudu saavad apteegikülastajad teha annetusoste puudust kannatavate perede koduapteekidesse. 
Eestisse jõudis D-vitamiini kiirtest
2017-09-29
Eestisse jõudsid maailma esimesed laborivälised D-vitamiini taseme mõõtmise seadmed, mis annavad inimestele võimaluse oma tervisenäitajaid kontrollida kiiresti ja ilma perearsti juurde minemata.
Proviisoritudengid hakkavad võistlema teadusstipendiumitele
2017-09-04
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis kuulutatakse täna välja konkurss sotsiaalfarmaatsia uurimistööde ja teadustegevuse stipendiumidele, mida annavad välja BENU Apteek ja Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts.  
Benu Apteek sai valdkonna esimesena keskkonnasõbralikkuse sertifikaadi
2017-08-03
Benu Apteek ja ravimite hulgimüügiga tegelev Benu emaettevõte Tamro Eesti said oma valdkonna esimestena sertifikaadi, mis kinnitab nende ettevõtete keskkonnasõbralikkust. Rahvusvahelise energiajuhtimise sertifikaat ISO 50001 näitab, et ettevõttes kasutatakse energiaressursse efektiivset ja keskkonnabralikult.
Nabi ja Mäe olümpiaettevalmistuse ühisrahastus käib apteegi kaudu
2017-06-14
Prognoosi kohaselt panustavad vähemalt 15 000 eurot Heiki Nabi ja teiste Eesti maadlejate olümpiaettevalmistusse BENU apteegi kliendid, täites sellega umbes 10% vajalikust eelarvest.    
Narva Energiajooksul saab tasuta oma kehakoostist uurida
2017-06-09
Lisaks vägevale spordielamusele Eesti pikamaajooksjate eliitseltskonnas, saavad tervisesportlased homme, 10. juunil toimuval Narva Energiajooksul tasuta mõõta ka oma kehakoostist.
Eesti suurim erivajadustega laste kool sai ratastoolikiige
2017-05-22
Tallinna Tondi Põhikoolis võeti täna pidulikult kasutusele erivajadustega lastele sobivad kiiged. Samal ajal oli Eesti suurimas erivajadustega laste koolis töövisiidil sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tutvus kooli olukorraga ning arutles juhtkonnaga valdkonna murekohtade teemal.
Täna avati Lasnamäel Eesti suurim Benu apteek
2017-03-30
Täna avati Lasnamäe tervisemajas enam kui 200-ruutmeetrise pinnaga BENU apteek, mille sortimendist leiab ligikaudu ligi 3000 ravimit ning traditsiooniliste apteegikaupade kõrval laia valiku ilu- ja tervisetooteid.  
Tasuta tervisekontroll tõi tuhanded inimesed apteeki
2017-03-24
Tasuta kehakoostise määramise võimalus on kolme nädalaga toonud BENU apteekidesse üle 1500 inimese. Silmatorkavalt palju on kehakoostise mõõtmise vastu huvi tundnud erinevas vanuses mehed, kes tavaliselt ga sageli apteeki ei lasta.  
Apteekidesse jõudis innovatiivne kehakoostise raport
2017-03-08
BENU apteek ja tervisetehnoloogiaettevõte LabToWellness arendasid välja uudsel tarkvaralahedusel põhineva kehakoostise mõõtmise teenuse, mis aitab seni pigem spordimeditsiinikeskustesse kuulunud ja kulukal protseduuril massidesse uda.      
Tamro Eestile omistati hea turustamistava sertifikaat
2016-09-05
Ravimiameti auditi tulemusel omistati Tamro Eestile ravimite hea turustamistava sertifikaat (GDP), mis kinnitab ettevõtte tegevuse igakülgset vastavust Euroopas kehtestatud ravimite hulgimüügi reeglitele. Ravimiamet omistas sellel aastal läbi viidud auditi tulemusel Tamro Eestile GDP sertifikaadi, mis näitab ettevõtte vastavust Euroopa Liidus kehtestatud ravimite hea turustamistava suunistele.     
Uuring: Eesti inimesed on enim rahul apteekide, kinode ja tanklate teenusega
2016-01-28
TNS Emor viis mullu detsembris Eesti elanike seas läbi soovitusindeksi uuringu, millest ilmnes, et kõrgeima soovitusväärtusega teenindusvaldkonnad on apteegid, kinod ja tanklad. „Parima soovitusindeksiga ettevõtete tabelit troonivad võrdse tulemusega Südameapteek, Ülikooli apteek ja BENU apteek, neile järgnevad Neste tanklad ja Cinamoni kino Tartus,“ märkis TNS Emori uuringuekspert Katrin Vaisma."Esikümnesse mahuvad veel Coca-Cola Plaza, Statoil, Apotheka ja Alexela. Apteegid saavad kõrgeid hinnanguid tänu sellele, et klientide jaoks on nõustaval müügitegevusel suur väärtus ning Eesti apteekides töötavad hea ettevalmistusega klienditeenindajad. Apteegid ja tanklad on alati näidanud stabiilselt rget tulemust,“ ütles Vaisma.  
Noorte proviisorite ideed Eesti ravisüsteemi ja patsientide ravitulemuste parendamiseks pälvisid stipendiumi
2016-01-16
Täna, 25. jaanuaril andsid Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts ja BENU Apteek tulevastele proviisoritele üle stipendiumid, millega tunnustati vähihaigete ravikvaliteedi parandamist, ravimite regulaarset kasutamist ning müügiesindajate rolli puudutavate uurimistööde tegijaid. Stipendiumi eesmärk on motiveerida üliõpilasi oma eriala arengus kaasa töötama ja tlema.
Uuest aastast saab ravimiretsepte pikendada ligi paarikümnes apteegis üle Eesti
Perearstide ja EMOde koormuse vähendamiseks alustatud ravimiretseptide apteegis pikendamise pilootprojekt lõppes edukalt ning tänasest laieneb see võimalus 17 apteeki üle Eesti. Patsientidele tähendab see võimalust saada ravimid kätte ka väljaspool tavapärast arstide tööaega, sh ka riigihade ajal.      
Apteegikaupu saab nüüd osta ka müügiautomaadist
Benu apteek avas esimese apteegiketina Eestis müügiautomaadid, kust on võimalik osta erinevaid apteegikaupu spetsiaalselt traditsioonilisse apteeki minemata. Praeguseks on avatud viis masinat Tartus ja Tallinnas ning apteegikett plaanib teenust aasta alguses veelgi laiendada.   
Perearstide ja EMOde koormuse vähendamiseks alustatud ravimiretseptide apteegis pikendamise pilootprojekt lõppes edukalt ning tänasest laieneb see võimalus 17 apteeki üle Eesti. Patsientidele tähendab see võimalust saada ravimid kätte ka väljaspool tavapärast arstide tööaega, sh ka riigipühade ajal.   Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul on huvi märkamatult lõppenud retseptide uuendamise teenuse järele järjest kasvav. “Apteekide roll esmatasandi tervishoius on järjest suurenemas ja kliendid saavad oma lihtsamatele tervisemuredele operatiivselt lahenduse ilma, et nad peaksid broneerima aja perearsti juurde või pöörduma EMO-sse. Soovime teenust võimaldada võimalikult paljudele klientidele, mistõttu laiendasime detsembri algusest retseptipikendamise võimalust ka väljapoole Tallinnat,” sõnas Kelt.    Minudoc OÜ juhatuse liikme Tarmo Pihli sõnul analüüsiti pilootprojekti käigus lisaks patsientide nõudlusele teenuse järele ka seda, kuidas uus süsteem meditsiiniliselt toimib. “Meie eesmärk oli leida tasakaalupunkt retsepti rutiinse pikendamise ning raviplaani sisulise hindamise vahel. See tähendab, et meil oli vaja muuhulgas hinnata, kas digiloost välja loetavad andmed on piisavad retsepti uuendamiseks, millised küsimused tekivad arstidel retsepti pikendamise otsuse langetamisel ja milline on dokumenteerimine tervise infosüsteemis,” selgitas Pihl ning lisas, et tagasiside ja soovituste kogumiseks läviti ka erinevate tervishoiusüsteemi osalistega - Terviseameti, Sotsiaalministeeriumi, Haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsiga.    “Lisaks eristati selgelt toimeained, mille puhul patsient peab ikkagi oma raviarsti poole pöörduma ning teisalt retseptid, mille puhul on apteegist või kaugteenuse kaudu pikendamine võimalik ja mis aitaks leevendada meditsiinisüsteemi koormust laiemalt,” lausus Pihl. Platvormil osalevatel arstidel on samuti selged tegevusjuhised ja -piirangud, millest teenuse osutamisel lähtutakse. Viimasest Riigikontrolli auditist selgus, et ei ole harvad juhud, kus retsepti uuendamiseks pöördutakse EMO-sse, pikendades nii sealseid ravijärjekordi.    Ravimiretseptide pikendamine toimub apteegis iseteenindusliku kioski vahendusel, kus klient saab ekraanile sisestada vajaliku info, mis liigub turvalise Minudoc digiplatvormi kaudu süsteemiga liitunud perearstini, kes otsustab pärast patsiendi digiloo ning varasemalt välja kirjutatud retseptidega tutvumist, kas retsepti saab pikendada või ei. Apteegis saab retsepte pikendada kogu apteegi lahtioleku aja jooksul, mis tähendab, et teenus on kättesaadav ka õhtuti, nädalavahetustel ja pühade ajal, mil oma perearsti poole pöörduda pole võimalik. Lisaks saab retsepti uuendada iga päev kl 9-21 Minudoc veebis www.minudoc.ee ning äppides.   Retsepte on võimalik pikendada valitud Benu Apteekides Tallinnas, Viimsis ja Jüris, Haapsalus, Võrus, Otepääl, Tartus, Raplas, Kuressaares ning Kohtla-Järvel. Pärnusse ja Narvasse laieneb võimalus jaanuari jooksul.   Minudoc.ee on meditsiinivaldkonna uuenduslik kaugteenus, mis võimaldab kliendil distantsilt saada kvalifitseeritud arstilt ja apteekrilt isikustatud nõu. Kokku on platvormil esindatud 12 eriala ja üle 40 nõustaja – alates apteekritest ja perearstidest ning lõpetades dermatoloogide, psühholoogide ning füsioterapeutidega. Minudoc on Eestis tegutsenud alates oktoobrist 2018 ning selle aja jooksul on platvormilt abi saanud üle tuhande kliendi.  
Perearstide ja EMOde koormuse vähendamiseks alustatud ravimiretseptide apteegis pikendamise pilootprojekt lõppes edukalt ning tänasest laieneb see võimalus 17 apteeki üle Eesti. Patsientidele tähendab see võimalust saada ravimid kätte ka väljaspool tavapärast arstide tööaega, sh ka riigipühade ajal.   Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul on huvi märkamatult lõppenud retseptide uuendamise teenuse järele järjest kasvav. “Apteekide roll esmatasandi tervishoius on järjest suurenemas ja kliendid saavad oma lihtsamatele tervisemuredele operatiivselt lahenduse ilma, et nad peaksid broneerima aja perearsti juurde või pöörduma EMO-sse. Soovime teenust võimaldada võimalikult paljudele klientidele, mistõttu laiendasime detsembri algusest retseptipikendamise võimalust ka väljapoole Tallinnat,” sõnas Kelt.    Minudoc OÜ juhatuse liikme Tarmo Pihli sõnul analüüsiti pilootprojekti käigus lisaks patsientide nõudlusele teenuse järele ka seda, kuidas uus süsteem meditsiiniliselt toimib. “Meie eesmärk oli leida tasakaalupunkt retsepti rutiinse pikendamise ning raviplaani sisulise hindamise vahel. See tähendab, et meil oli vaja muuhulgas hinnata, kas digiloost välja loetavad andmed on piisavad retsepti uuendamiseks, millised küsimused tekivad arstidel retsepti pikendamise otsuse langetamisel ja milline on dokumenteerimine tervise infosüsteemis,” selgitas Pihl ning lisas, et tagasiside ja soovituste kogumiseks läviti ka erinevate tervishoiusüsteemi osalistega - Terviseameti, Sotsiaalministeeriumi, Haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsiga.    “Lisaks eristati selgelt toimeained, mille puhul patsient peab ikkagi oma raviarsti poole pöörduma ning teisalt retseptid, mille puhul on apteegist või kaugteenuse kaudu pikendamine võimalik ja mis aitaks leevendada meditsiinisüsteemi koormust laiemalt,” lausus Pihl. Platvormil osalevatel arstidel on samuti selged tegevusjuhised ja -piirangud, millest teenuse osutamisel lähtutakse. Viimasest Riigikontrolli auditist selgus, et ei ole harvad juhud, kus retsepti uuendamiseks pöördutakse EMO-sse, pikendades nii sealseid ravijärjekordi.    Ravimiretseptide pikendamine toimub apteegis iseteenindusliku kioski vahendusel, kus klient saab ekraanile sisestada vajaliku info, mis liigub turvalise Minudoc digiplatvormi kaudu süsteemiga liitunud perearstini, kes otsustab pärast patsiendi digiloo ning varasemalt välja kirjutatud retseptidega tutvumist, kas retsepti saab pikendada või ei. Apteegis saab retsepte pikendada kogu apteegi lahtioleku aja jooksul, mis tähendab, et teenus on kättesaadav ka õhtuti, nädalavahetustel ja pühade ajal, mil oma perearsti poole pöörduda pole võimalik. Lisaks saab retsepti uuendada iga päev kl 9-21 Minudoc veebis www.minudoc.ee ning äppides.   Retsepte on võimalik pikendada valitud Benu Apteekides Tallinnas, Viimsis ja Jüris, Haapsalus, Võrus, Otepääl, Tartus, Raplas, Kuressaares ning Kohtla-Järvel. Pärnusse ja Narvasse laieneb võimalus jaanuari jooksul.   Minudoc.ee on meditsiinivaldkonna uuenduslik kaugteenus, mis võimaldab kliendil distantsilt saada kvalifitseeritud arstilt ja apteekrilt isikustatud nõu. Kokku on platvormil esindatud 12 eriala ja üle 40 nõustaja – alates apteekritest ja perearstidest ning lõpetades dermatoloogide, psühholoogide ning füsioterapeutidega. Minudoc on Eestis tegutsenud alates oktoobrist 2018 ning selle aja jooksul on platvormilt abi saanud üle tuhande kliendi.  
Uued võimalused professionaalseks arenguks koos TamroLearniga!
Veebikoolitusest ja -teenustest on saanud meie igapäevaelu lahutamatu osa ning uusi teadmisi saab kiiresti ja lihtsalt omandada just endale sobival ajal ja kohas. Seetõttu on Tamro Baltics turule toonud uue uuendusliku digitaalse lahenduse tervishoiutöötajate professionaalseks arendamiseks – koolitusplatvormTamroLearn.
Töötajate kaitseks kvaliteetsed kaitsemaskid ja des.vahendid Tamrost
Riiklike piiranguid eriolukorra raames hakatakse samm-sammult lõdvendama ning inimesed hakkavad vaikselt tagasi töökohtadele pöörduma. Samas ei tohi unustada töökeskkonnas kõikvõimalikest ohutusnõuetest kinni pidamist, sh. näo kaitsemaski kandmine ning te desinfitseerimine.