UUDISED

Apteegis pikendatakse enim vererõhu- ja veresuhkruravimite retsepte
2019-08-05
Juunis alanud pilootprojekt näitab, et kõige sagedamini pikendavad apteegi külastajad e-teeninduses kõrgvererõhu ja diabeedi ravimite, aga ka migreenirohtude ja rasestumisvastaste vahendite retsepte. 
PERHi apteek tegi taas uksed lahti
2019-07-19
Täna varahommikul alustas Põhja-Eesti Regionaalhaigla fuajees tegutsemist Benu Apteek, olles pinnalt lahkumast keeldunud eelmise rentniku väljakolimist oodanud 21 kuud. Nn PERHi apteegi ravimisortiment on koostatud haigla patsientide vajadusi silmas pidades.   
Retsepte saab nüüd pikendada apteegis
2019-06-11
Benu apteek alustab pilootprojekti, mis annab apteegikülastajatele võimaluse pikendada märkamatult lõppenud retsepte apteegist lahkumata. Riigikontrolli auditi järgi on enam kui pooled EMO külastused asjatud ning üheks sagedaseks hjuseks just retseptide pikendamine.
Üle 10 000 trennilapse saab oma spordiklubile Benu esmaabikohvri
2019-05-22
Laste- ja noortespordi edendamise konkursile “Sajaga spordi eest” laekus ligi 460 sooviavaldust, mille seas oli treeninggruppe igast Eesti maakonnast ja rohkem kui 30 spordialalt. Väljavalituks osutunud sajas spordiklubis käib trennis 10 435 last ja noort.    
Virtuaalapteegi austajad - Eestis elavad välismaalased ja välismaal elavad eestlased
2019-05-08
Kuigi innovatiivne virtuaalapteek on mõeldud kõigile apteegikülastajatele, kes soovivad suuremat privaatsust ja väiksemat jalavaeva, on kaugnõustamise leidnud endale austajad nii Eestis elavate välismaalaste kui lismaal elavate eestlaste ol. 
Elva Haiglas avati Benu apteek
2019-04-17
Elva Haiglas avas uksed Benu frantsiisi kasutav partnerapteek, mis pakub piirkonna elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteegi avamine on valmiva tervisekeskuse esimene etapp.    
Apteekri teenust saab kasutada ka kodust lahkumata
2019-03-07
Benu apteek võttis kasutusele videokonsultatsiooni platvormi Minudoc, mis võimaldab inimestel saada kiiret ja kvaliteetset apteekri konsultatsiooni ajal ja kohas, mis kliendile endale ige paremini sobib.    
Erivajadustega lastele pedagoogide leidmiseks kogutakse 10 000 eurot
2018-12-21
Erivajadustega laste vanemaid ühendav MTÜ Eriline Maailm ja Benu apteek algatasid annetuskampaania, et leevendada vene keele oskusega eripedagoogide puudust. Eesmärk on koguda hemalt 10 000 eurot.  
Mustvee elanikele avatud uus apteek pakub laia valikut tervise- ja kosmeetikatooteid
2018-12-20
Mustvees värskelt oma uksed avanud Benu partnerapteek toob kohaliku piirkonna rahvale ravimite ja traditsiooniliste apteegikaupade kõrval ka silmapaistva valiku kosmeetika- ja  kehahooldustooteid. Apteek asub Mustvees Grossi kaupluse hoones.     
65% hooldekodudes elavatest vanuritest saab potentsiaalselt sobimatuid ravimeid
2018-12-19
Ravimite personaalse pakendamise teenust kasutavates Eesti hoolde- ja vanadekodudes elavate eakate ravimikasutamise uuringust selgus, et enam kui pooltel uuritud patsientidest (64,8%) esines raviskeemis vähemalt üks  potentsiaalselt sobimatu ravim. Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi ja Benu apteegi sotsiaalfarmaatsia stipendiumi saanud uurimistööst selgus ka, et 34,3% patsientidest esines potentsiaalne ravimite koostoime, millest 7,4% olid kliiniliselt olulised koostoimed. 
Tallinnast idasuunas väljujatele avati apteek
2018-11-14
Tallinna idapiirile Peterburi teele kerkinud Rimi hüpermarketi majas avas uksed uus Benu apteek, mis annab Tallinnast idasuunas lahkujatele võimaluse ravimid linnast kaasa osta. Siiani pidid linnast lahkujad sõitma apteeki otsima Laagna tee ümbrusesse.  
D-vitamiini kiirtest võitis esimesena vanemaealiste daamide südamed
2018-10-12
D-vitamiini kiirteste kasutavad enim pensioniealised naisterahvad, kõige vähem läheb oma D-vitamiini tasemest teadasaamine korda noortele ja meestele, näitab testide esimese kasutusaasta statistika.      
Laagri uues tervisekeskuses avati apteek
2018-10-01
1. oktoobril avas Laagris uksed  Benu frantsiisi kasutav partnerapteek, mis pakub piirkonna elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteek asub Saue valla vastvalminud Laagri tervisekeskuse hoones.    
Vabatahtliku ravikindlustusega patsiendid hakkavad apteegist kindlustuse kulul retseptiravimeid saama
2018-08-23
Vabatahtliku ravikindlustusega patsiendid saavad nüüdsest vajalikud retseptiravimid apteegist kohe kindlustusfirma kulul kätte, ise esmalt raha välja käimata. Eestis esmakordse e-teenuse töötasid lja Benu apteek ja ERGO kindlustus.
Jõgeval avati uus Benu apteek
2018-06-01
Täna avas Jõgeval oma uksed Benu partnerapteek, mis pakub kohaliku piirkonna rahvale ravimite ja traditsiooniliste apteegikaupade kõrval ka laia valikut abivahendeid. Apteek asub Selveri kaupluse hoones ja on avatud ka dalavahetustel.        
Liival avati saarerahvale uus apteek
2018-05-23
23. mail avas Liival uksed BENU partnerapteek, mis pakub kohalikele elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteek asub vastvalminud Coop kaupluse hoones.   
Pikaleveninud PERHi üüritüli viis naaberapteegi laiendamiseni
2018-05-15
Möödunud aasta sügisel Põhja-Eesti Regionaalhaigla fuajees puhkenud üürivaidluse venimine ja sealse apteegi ajutine sulgemine tõstis naabermajas asuva Benu apteegi populaarsust sedavõrd, et apteek avati nüüd juba laiendatud kujul.  
Hilised patsiendid eelistavad valveapteegi uksetagusele Sikupilli ööapteeki
2018-04-20
Sikupilli keskuses Prisma Peremarketi eeskujul lahtiolekuajad öösse pikendanud apteek tõmbab kliente tõsiasjaga, et ravimeid saab osta tavapäraselt siseruumides, mitte valveapteegi ukse taga naval lmetades.  
Apteekide teenuste hulka lisandus juuste ja peanaha tervise kontroll
2018-04-04
Tervisetehnoloogiaettevõte LabToWellness koostöös BENU Apteegiga arendas välja uudsel tarkvaralahendusel põhineva juuste- ja peanaharaporti, mille laadset ei pakuta terves Skandinaavias.        
Uus apteek pakub Sillamäe elanikele laia valikut tervisetooteid
2018-03-22
22. märtsil avas Sillamäel uksed BENU partnerapteek, mis pakub kohalikele elanikele laia sortimenti ravimeid ning tervise- ja ilutooteid. Apteek asub vastvalminud Coop kaupluse hoones.  
Viljandi Tervisekeskuse apteek avas peale remonti uksed
2018-03-20
Viljandi Tervisekeskuses asuv apteek avas täna, pärast kuu aega kestnud remonti, taas uksed. Põhjaliku ümberehituse käigus suurendati teenindussaali ning loodi majasisene otshendus tervisekeskusesse.    
Heategijad annetasid ligi 20 000 eurot vähekindlustatud laste koduapteekidesse
2018-03-16
Kogu Eestit hõlmanud heategevuskampaaniaga “Tee head” koguti kokku üle 3000 apteegitoote, mis jõuavad 360 toimetulekuraskustes perede kodustesse apteekidesse. Seni suurim apteegitoodete annetus aitab tuua leevendust kitsikuses elavate perede laste tervise eest hoolitsemiseks.   
Perearstide mure uurimine viis uurimistöö stipendiumi saamiseni
2017-12-14
Kõrge kolesterooliga kimpus olevate patsientide lihaskaebuste uurimine tõi Tartu Ülikooli farmaatsiatudengile BENU uurimistöö stipendiumi. Proviisoriõppe uurimistöös, mis teostati koostöös sporditeaduste ja füsioteraapia instituudiga, selgitati müomeetria abil, kuidas mõjutab pidev statiinide manustamine patsientide lihaseid.
Grit Šadeiko algatas kampaania vähekindlustatud laste koduapteekide täiendamiseks
2017-12-08
Eesti Maaomavalitsuste Liit kaardistas ligi 600 toimetulekuraskustes pere, kes vajavad abi koduapteegi koostamisel. Heategevusfond Dharma ja Benu Apteek algatasid kampaania, mille kaudu saavad apteegikülastajad teha annetusoste puudust kannatavate perede koduapteekidesse. 
Eestisse jõudis D-vitamiini kiirtest
2017-09-29
Eestisse jõudsid maailma esimesed laborivälised D-vitamiini taseme mõõtmise seadmed, mis annavad inimestele võimaluse oma tervisenäitajaid kontrollida kiiresti ja ilma perearsti juurde minemata.
Proviisoritudengid hakkavad võistlema teadusstipendiumitele
2017-09-04
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis kuulutatakse täna välja konkurss sotsiaalfarmaatsia uurimistööde ja teadustegevuse stipendiumidele, mida annavad välja BENU Apteek ja Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts.  
Benu Apteek sai valdkonna esimesena keskkonnasõbralikkuse sertifikaadi
2017-08-03
Benu Apteek ja ravimite hulgimüügiga tegelev Benu emaettevõte Tamro Eesti said oma valdkonna esimestena sertifikaadi, mis kinnitab nende ettevõtete keskkonnasõbralikkust. Rahvusvahelise energiajuhtimise sertifikaat ISO 50001 näitab, et ettevõttes kasutatakse energiaressursse efektiivset ja keskkonnabralikult.
Nabi ja Mäe olümpiaettevalmistuse ühisrahastus käib apteegi kaudu
2017-06-14
Prognoosi kohaselt panustavad vähemalt 15 000 eurot Heiki Nabi ja teiste Eesti maadlejate olümpiaettevalmistusse BENU apteegi kliendid, täites sellega umbes 10% vajalikust eelarvest.    
Narva Energiajooksul saab tasuta oma kehakoostist uurida
2017-06-09
Lisaks vägevale spordielamusele Eesti pikamaajooksjate eliitseltskonnas, saavad tervisesportlased homme, 10. juunil toimuval Narva Energiajooksul tasuta mõõta ka oma kehakoostist.
Eesti suurim erivajadustega laste kool sai ratastoolikiige
2017-05-22
Tallinna Tondi Põhikoolis võeti täna pidulikult kasutusele erivajadustega lastele sobivad kiiged. Samal ajal oli Eesti suurimas erivajadustega laste koolis töövisiidil sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tutvus kooli olukorraga ning arutles juhtkonnaga valdkonna murekohtade teemal.
Täna avati Lasnamäel Eesti suurim Benu apteek
2017-03-30
Täna avati Lasnamäe tervisemajas enam kui 200-ruutmeetrise pinnaga BENU apteek, mille sortimendist leiab ligikaudu ligi 3000 ravimit ning traditsiooniliste apteegikaupade kõrval laia valiku ilu- ja tervisetooteid.  
Tasuta tervisekontroll tõi tuhanded inimesed apteeki
2017-03-24
Tasuta kehakoostise määramise võimalus on kolme nädalaga toonud BENU apteekidesse üle 1500 inimese. Silmatorkavalt palju on kehakoostise mõõtmise vastu huvi tundnud erinevas vanuses mehed, kes tavaliselt ga sageli apteeki ei lasta.  
Apteekidesse jõudis innovatiivne kehakoostise raport
2017-03-08
BENU apteek ja tervisetehnoloogiaettevõte LabToWellness arendasid välja uudsel tarkvaralahedusel põhineva kehakoostise mõõtmise teenuse, mis aitab seni pigem spordimeditsiinikeskustesse kuulunud ja kulukal protseduuril massidesse uda.      
Tamro Eestile omistati hea turustamistava sertifikaat
2016-09-05
Ravimiameti auditi tulemusel omistati Tamro Eestile ravimite hea turustamistava sertifikaat (GDP), mis kinnitab ettevõtte tegevuse igakülgset vastavust Euroopas kehtestatud ravimite hulgimüügi reeglitele. Ravimiamet omistas sellel aastal läbi viidud auditi tulemusel Tamro Eestile GDP sertifikaadi, mis näitab ettevõtte vastavust Euroopa Liidus kehtestatud ravimite hea turustamistava suunistele.     
Uuring: Eesti inimesed on enim rahul apteekide, kinode ja tanklate teenusega
2016-01-28
TNS Emor viis mullu detsembris Eesti elanike seas läbi soovitusindeksi uuringu, millest ilmnes, et kõrgeima soovitusväärtusega teenindusvaldkonnad on apteegid, kinod ja tanklad. „Parima soovitusindeksiga ettevõtete tabelit troonivad võrdse tulemusega Südameapteek, Ülikooli apteek ja BENU apteek, neile järgnevad Neste tanklad ja Cinamoni kino Tartus,“ märkis TNS Emori uuringuekspert Katrin Vaisma."Esikümnesse mahuvad veel Coca-Cola Plaza, Statoil, Apotheka ja Alexela. Apteegid saavad kõrgeid hinnanguid tänu sellele, et klientide jaoks on nõustaval müügitegevusel suur väärtus ning Eesti apteekides töötavad hea ettevalmistusega klienditeenindajad. Apteegid ja tanklad on alati näidanud stabiilselt rget tulemust,“ ütles Vaisma.  
Noorte proviisorite ideed Eesti ravisüsteemi ja patsientide ravitulemuste parendamiseks pälvisid stipendiumi
2016-01-16
Täna, 25. jaanuaril andsid Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts ja BENU Apteek tulevastele proviisoritele üle stipendiumid, millega tunnustati vähihaigete ravikvaliteedi parandamist, ravimite regulaarset kasutamist ning müügiesindajate rolli puudutavate uurimistööde tegijaid. Stipendiumi eesmärk on motiveerida üliõpilasi oma eriala arengus kaasa töötama ja tlema.