Seitsme leheküljeline kehakoostise raport tugineb uusimal BIA meetodil töötava analüsaatori mõõtmistulemustele, mille põhjal saab teha järeldusi, kas on vaja muuta toitumisharjumusi ja elustiili tervislikumaks. Mõõtmisi viivad läbi konsultandid, kes ootavad oma tervislikust seisundist huvitatuid ligi 30 apteegis üle Eesti.
BENU Eesti tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul ei ole pelgalt peale vaadates võimalik inimese tervislikku seisundit määrata. “Kõige lihtsam ja kiirem viis põhilistest tervisenäitajatest ülevaadet saada on kasutada tänapäevaseid meetodeid ja tehnoloogiat. Kevad läheneb ja on õige aeg teha üks kiire kontroll, et kevadele teadlikult vastu minna,” lisas ta.
Kuna apteeke on palju, siis on mõõteseadmed ja konsultandid iga päev väljas erinevates apteekides. “Tervisehuvilisel maksab kindlasti broneerida meie kodulehel endale sobiv aeg või küsida oma koduapteegist, millal mõõtmised just seal toimuvad,” rõhutas Kelt.
LabToWellnessi juhi Indrek Kase sõnul ei ole kehakoostise mõõteseadmed iseenesest uudsed, kuid innovatsioon seisneb saadud andmete töötlemises ning nendest personaalsete raportite koostamises. “Sellisel tasemel seadmete ning antud tarkvaralahenduse sümbioos on maailmas ainulaadne, mida ei anna kuidagi võrrelda laiatarbeaparaatidega, mida ka kehakoostise määramiseks kasutatakse,” selgitas ta.
BENU apteekides läbi viidava kehakoostise raporti käigus selgitatakse välja uuritava luustiku mineraalmass, baasainevahetuse väärtus, metaboolne vanus, rasvaprotsent, veesisaldus ja mitmed teised näitajad ning vastavalt uuringu tulemustele jagab konsultant vajadusel veel personaalseid liikumis- ja toitumisnõuandeid.
BENU Eesti tegevjuhi sõnul räägitakse näiteks sageli ülekaalulisusest, kuid jäetakse tähelepanuta, et vastupidiselt väga madal keha rasvatase võib tähendada, et inimene ei suuda omandada vajalikke rasvlahustuvaid vitamiine. See on aga tõsine probleem, millele saaks jälile just kehakoostise raportiga.
Samuti tuleb tähelepanu pöörata keha muutuvatele vajadustele vanuse lisandudes. Näiteks neljakümnendates eluaastates hakkab keha ainevahetus aeglustuma ja kehakoostise mõõtmine koos konsultandi abiga aitab välja selgitada, kas kehakoostise näitajad püsivad normis või on vaja elustiili muudatusi.
NB! Enne kehakoostise mõõtmist ei tohiks kaks tundi süüa. Kehakoostist ei mõõdeta rasedatel ja elektriliste meditsiiniseadmete kasutajatel, näiteks südamestimulaatori aga ka tehisliigeste korral.
Fotodega kehakoostise mõõtmisest saab tutvuda http://bit.ly/2lXj4OA